Doskonała dyspozycja zespołu mistrza PKO Ekstraklasy - wysokie zwycięstwo w Lidze Konferencji Europy z Villarreal CF!

Kibice piłkarscy w Polsce nie mają za często szansy do świętowania triumfów swojego zespołu w rozgrywkach europejskich i to nie podlega wątpliwości. Polskie zespoły bardzo często dość szybko przerywają swoją przygodę z pucharami europejskimi i w takim przypadku mogą się skoncentrować jedynie na rozgrywkach krajowych. W trwającym aktualnie sezonie jednak największe powody do szczęścia mają sympatycy poznańskiego Lecha. Drużyna mistrza polskiej ligi awansowała do zmagań grupowych Europa Conference League i od pierwszej kolejki zapewnia swoim kibicom bardzo dużo emocji. Popularny Kolejorz w kolejce numer 6 zmagań grupowych rywalizował z Villarreal CF, a więc bardzo trudnym rywalem. Wygrana w tym meczu oznaczała, że gracze poznańskiego Lecha zagwarantują sobie awans do następnej fazy. Należy wziąć pod uwagę, że wielu futbolowych specjalistów nie wierzyło w to, że mistrz Polski da radę triumfować z dużo lepiej notowanym przeciwnikiem.

Mistrz Ekstraklasy od samego początku tego starcia prezentował się zdecydowanie lepiej niż rywal z Hiszpanii. Świetnym tego przykładem była bramka Velde, która padła w dwudziestej siódmej minucie spotkania. Fani Lecha Poznań szaleli ze szczęścia i zdecydowanie intensywniej zaczęli dopingować swoich piłkarzy. Rezultatem 1:0 dla mistrza Ekstraklasa skończyła się pierwsza połowa tego spotkania. Piłkarze mistrza ligi polskiej podczas II połowie spotkania musieli grać ostrożnie i równolegle szukać okazji na zdobycie drugiej bramki. 6 minut po wznowieniu gry graczy mistrza polskiej ligi strzelili kolejnego gola. W 51. minucie gola na dwa do zera strzelił Skóraś, który grał w tym pojedynku doskonale. Na 13 minut przez zakończeniem tego spotkania zawodnik mistrza Polski zdobył drugą bramkę, co doprowadziło futbolowych kibiców będących na trybunach w Poznaniu do szaleństwa. W końcowym rozrachunku mecz zakończył się wynikiem trzy do zera dla mistrza Ekstraklasa, co oznaczało gwarantowany awans do kolejnej fazy rozgrywek Ligi Konferencji Europy. Mistrz polskiej ligi w grupie zajął II lokatę. W 1/16 finału Ligi Konferencji Europy zmierzą się z norweskim Bodo/Glimt.