Najważniejsze widowisko - mistrzostwa świata w piłce nożnej

Najważniejsze widowisko - mistrzostwa świata w piłce nożnej

Potyczki piłkarskie w Katarze nadchodzą dużymi krokami, a przeważająca część płci męskiej z zafascynowaniem odlicza dalsze doby. W sieci tworzy się mnóstwo wypowiedzi w kwestii tego, jaka formacja zawodników wygra maraton piłki nożnej, a jaka posiada nieznaczne szanse. Nie zabraknie też krytyki wobec różnorodnych kopaczy. Czy nadzwyczajne historyczne wydarzenie zapewni wielbicielom piłki nożnej wyraziste emocje?

Rewelacyjność igrzysk piłkarskich

Wbrew niemałej ilości mistrzowskich turniejów piłki nożnej, które już się odbyły, obecne igrzyska będą niezwykle wyjątkowe. Po raz pierwszy w historii, mecze wydarzać się będą na przestrzeni Bliskiego Wschodu, a ponadto pierwszy raz w państwie wyznania islamskiego. Pora roku również okazuje się nietuzinkowa, bo wydarzenie odbędzie się w czasie jesieni. Jest to również finalny turniej, podczas gdy współuczestniczyć będą wyłącznie 32 składy piłkarskie, ponieważ na następnym takim zgromadzeniu piłkarskim, liczba reprezentacji powiększona zostanie do 48 zakwalifikowanych reprezentacji.

Nieprzychylne opinie społeczeństwa

Nadchodzące mistrzostwa świata są nieco bardziej dyskusyjne od swych wcześniejszych wersji. Występują komentarze, że wybór terytorium, w którym rozgrywki mają się odbyć, zawierał tło korupcyjne. Nie powinno nas dziwić zatem, że w piłkarskim środowisku widać gołym okiem spore wzburzenie. Dookoła mistrzostw świata w kółko przewijało się widmo skandali, jednakże czara goryczy przelała się, gdy do publiczności dotarły informacje, iż podczas budowania obiektów sportowych i reszty zaplecza, umarła spora liczba pracowników budowy, nie będąca zabezpieczona w żaden sposób. To jednakże nie zatrzymało gigantycznej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji akredytacji tego historycznego wydarzenia dla islamskiego państwa, którym jest Katar.

Jaka reprezentacja podniesie puchar?

Mimo wielkiej antypatii aniżeli zachwytu wobec gospodarza zawodów w piłce nożnej, i tak miliony kibiców biorą aktywny udział w procesie, stawiając na przeróżne zespoły do wygrania turnieju. Głównymi faworytami do wygrania turnieju są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zbioru tego dodaje się również drużyny Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na zwycięzce musimy poczekać aż do połowy grudnia.