W finałowym spotkaniu mistrzostw świata polska kadra narodowa w siatkówkę poległa rezultatem jeden do trzech z włoskim zespołem narodowym!

W finałowym spotkaniu mistrzostw świata polska kadra narodowa w siatkówkę poległa rezultatem jeden do trzech z włoskim zespołem narodowym!

Sporo kibiców ma doskonałą świadomość tego, jak istotnym wydarzeniem są światowe mistrzostwa. Zwłaszcza kibice tej sportowej dyscypliny z Polski rozumieją to, gdyż polska kadra narodowa siatkarzy od lat zwycięża na turniejach międzynarodowych. Nie powinno więc dziwić to, że w naszym kraju zapanowała euforia, gdy ogłoszono zmianę organizatora mundialu. Turniej pierwotnie miał odbyć się w Rosji, ale ze względu na działania wojenne organizacja została odebrana Rosjanom. Światowa federacja siatkarska FIVB nie miała jednak powodów do zmartwień, ponieważ Polska udowodniła już wiele razy, iż potrafi organizować turniej tak ważnej rangi. W 2014 roku światowe mistrzostwa też były organizowane na halach w naszym kraju i wtedy narodowa kadra Polski siatkarzy zdobyła tam złoto. Ogromna ilość kibiców wierzyła to, że i w tym przypadku będzie podobnie.

Należy przyznać to, iż drużyna narodowa Polski w siatkówkę od początku mistrzostw świata radziła sobie fenomenalnie. Bez problemów pokonywaliśmy kolejnych oponentów i wydawało się, że jesteśmy na dobrej drodze do kolejnej obrony tytułu mistrzowskiego. W meczu o finał po pięciosetowej walce zwyciężyliśmy drużynę narodową Brazylii wynikiem 3:2. Włoska reprezentacja narodowa była rywalem narodowej drużyny Polski w finale mistrzostw świata. To jest na pewno drużyna, w której zobaczyć można wielu świetnych chłopaków. Dowiedli oni na halach w Polsce, iż w nadchodzących latach trzeba będzie się z nimi liczyć. pojedynek finałowy świetnie zaczęła kadra Polska, triumfując w secie numer jeden wynikiem 25 do 22. Następne odsłony to był jednak już popis gry włoskiego zespołu narodowego. Bardzo duża ilość błędów po stronie naszej kadry i niesamowicie skuteczna gra włoskiej reprezentacji narodowej sprawiła, iż to właśnie oni wygrali w meczu finałowym wynikiem jeden do trzech. Finalnie narodowa drużyna Polski wywalczyła miejsce numer dwa na mistrzostwach świata i należy zaznaczyć fakt, iż to także jest ogromny sukces.|Drużyna Polski ostatecznie wywalczyła drugą lokatę na mistrzostwach świata i należy zaznaczyć fakt, że to również jest gigantyczny sukces.|drugą lokatę na mundialu finalnie zajęła kadra narodowa Polski i należy zaznaczyć, iż to również jest niezwykły sukces.