Wygrana z reprezentacją narodową Walii wynikiem 1:0 - kadra Polska zapewnia sobie pozostanie w grupie A Ligi Narodów!Reprezentacja Polski zwycięża z drużynę Walii!

Wygrana z reprezentacją narodową Walii wynikiem 1:0 - kadra Polska zapewnia sobie pozostanie w grupie A Ligi Narodów!Reprezentacja Polski zwycięża z drużynę Walii!

Nie da się ukryć, że tegoroczne zmagania Ligi Narodowej musiały zostać zagrane w nieco przyspieszonym tempie, zważywszy na nadchodzące światowe mistrzostwa w Katarze. W finałowym pojedynku baraży reprezentacja piłkarska Polski pod przywództwem Michniewicza ograła Szwecję i również zagra na tym turnieju. Nasi piłkarze zanim jednak to nastąpi mieli do zrealizowania jeszcze jedno bardzo istotne zadanie. Na tegoroczną edycję Ligi Narodowej priorytetowym celem było utrzymanie miejsca w dywizji A. Szczególnie tutaj się rozchodzi o prestiż, oraz możliwość rozgrywania spotkań z mocnymi przeciwnikami. W meczach z najlepszymi drużynami światowego futbolu polska drużyna narodowa będzie mogła nabrać doświadczenia i co ważne ocenić, w jakim w tym momencie jest miejscu. W obecnej edycji to wyzwanie nie było najprostsze, gdyż polska reprezentacja piłkarska była zobligowana mierzyć się z takimi ekipami jak belgijska kadra, reprezentacja narodowa Walii a także narodowa kadra Holandii. Każdy z tych zespołów to naprawdę duże wyzwanie, i chociażby z tego powodu rywalizacja o punkty była niezwykle skomplikowana.

W sytuacji, gdy polska drużyna narodowa poniosła klęskę z belgijską drużyną narodową wynikiem jeden do sześciu piłkarscy kibice z naszego kraju byli mocno zawiedzeni. Bez cienia wątpliwości był to kubeł zimnej wody dla polskich kadrowiczów, jak i dla szkoleniowców. Dużym osiągnięciem był bez cienia wątpliwości awans na światowe mistrzostwa, lecz kadra mająca do dyspozycji w taką liczbę uzdolnionych zawodników nie może pozwolić sobie na lanie tego typu. Naszym piłkarzom w kolejnych spotkaniach szło już jednak o wiele lepiej, czego świetnym przykładem jest remis z drużyną narodową Holandii, oraz zwycięstwo z kadrą Walii na Stadionie Narodowym. W rozgrywkach grupowych przyszła pora ostatniej kolejki, w której polscy reprezentanci mierzyli się z Walią. Zawodnicy Walii musieli triumfować w tym starciu, by móc rozmyślać o utrzymaniu się w grupie A National League. Reprezentantom naszego kraju wystarczał do utrzymania się wyłącznie remis. Był to trudny i równy pojedynek, jednak z nieznacznym wskazaniem na narodową reprezentację Polski. Polscy zawodnicy przewagę na etapie całego pojedynku udokumentowali podczas II części, gdy po widowiskowym podaniu kapitana reprezentacji, do siatki trafił Karol Świderski. Polski zespół narodowy ostatecznie utrzymała się w grupie A Ligi Narodowej po tym jak zwyciężyła rezultatem 1 do 0. Aktualnie futbolowi sympatycy w Polsce mogą ze spokojem czekać na pierwsze pojedynki rozgrywek grupowych polskiej kadry narodowej na światowych mistrzostwach w Katarze.